Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Protezavimas

Dantų netekimas pacientui sukelia ne tik fizinių, bet ir psichologinių problemų:

 • Pasunkėja maisto kramtymas;
 • Gali varginti virškinimo problemos;
 • Sunku kalbėti ir aiškiai tarti žodžius;
 • Prarandama veido estetika;
 • Žmogus atrodo vyresnis;
 • Atsiranda nereikalingos raukšlės veide.

Dantų protezų pagalba visų šių problemų galima išvengti.
Dantų protezavimas- trūkstamų dantų arba jų eilių atkūrimas, leidžiantis pacientams džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
Kita vertus, žodis „protezavimas“ daugeliui asmenų kelia neigiamas emocijas, nes dar nuo senų laikų asocijuojasi su dantų šlifavimu, gręžimu ir „dantimis stiklinėje“.
Tačiau šiandien dantų protezavimas yra bene labiausiai pažengęs, vienas iš moderniausių dantų atkūrimo būdų.

Savo pacientams siūlome platų protezavimo paslaugų spektrą:

 • Dantų vainikėlius;
 • Dantų tiltus;
 • Dantų įklotus, užklotus;
 • Laminates;
 • Dantų plokšteles;
 • Lanko atraminius protezus;
 • Protezavimą įvairiomis konstrukcijomis;
 • Laikinus dantis gydymo metu.

 

Mes siekiame nuoširdaus bendradarbiavimo su pacientais, todėl prieš pradedant gydymą kiekvienam pacientui yra sudaromas individualus gydymo planas. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs galimi dantų atkūrimo būdai, gydymo trukmė, eiga ir kaina.
Dantų protezavimo planas yra parenkamas kiekvienam pacientui asmeniškai, pagal jo likusių dantų skaičių ir būklę, estetinius reikalavimus bei finansines galimybes.

 

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Išimami protezai- plokštelės ir lanko atraminiai protezai, tai protezai, kuriuos burnoje fiksuoja ir palaiko kabliukai ir apkabėlės, dedamos ant likusių savų dantų. Jei savų dantų nėra likę- išimami protezai paprastai nėra pacientų labai mėgstami, nes nėra stabilūs burnoje, su jais gan sudėtinga kramtyti.

 

Dantų plokštelės gaminamos iš plastmasės. Jei burnoje yra dantų, protezas fiksuojasi prie jų apkabėlėmis. Jei plokštelė pilna ir burnoje dantų nėra, plokštelė laikosi prisisiurbdama prie gleivinės. Plokštelės gali atkurti iki 50 % buvusios savų dantų funkcijos.

 

 

Pilnos viršutinio ir apatinio žandikaulio plokštelės

 

Lanko atraminis protezas gaminamas ant metalinio karkaso. Kramtymo krūvį jis paskirsto visiems likusiems atraminiams dantims, o ne vien burnos gleivinei. Šis
protezas tinka pacientams, kurių išlikę atraminiai dantys yra tvirti, galintys atlaikyti kramtant padidėjusį krūvį. Lanko atraminiai protezai burnoje gali būti stabilizuoti apkabėlėmis arba užraktais.Tai modernesnis ir tikslesnis protezas- atkuria iki 80 %
buvusios savų dantų funkcijos.

 

 

Lanko atraminis protezas su lietomis apkabėlėmis

 

Svarbu:

 • Burnos gleivinė nuolat keičiasi, o išimami protezai lieka tokie pat, todėl būtina kas 6- 12 mėn. atvykti profilaktiniai apžiūrai. Apžiūros metu gydytojas, jei reikalinga, pakoreguos išimamą protezą, tokiu būdu pailgėja protezo tarnavimo laikas.
 • Išimamus protezus galima taisyti- pvz., netekus nuosavo danties burnoje- gali būti įstatomas naujas,papildomas dantis proteze.

 

NEIŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Neišimami dantų protezai- tai protezai, kurie yra fiksuojami specialiu cementu prie savų (vieno ar kelių) likusių paciento burnoje dantų, tokiu būdu galima atkurti iki 99% buvusios dantų kramtymo funkcijos. Toks protezavimo būdas yra patogiausias pacientui, nes nesukelia jokio diskomforto- protezuoti dantys labai artimi saviems dantims.

 

 Mūsų klinikoje siūlomi šie neišimami dantų protezai:

 

Pavieniai dantų vainikėliai- naudojami atkurti danties stiprumą ir pagerinti estetinį vaizdą tų dantų, kurie pažeisti ėduonies, traumų, įvairių ligų ar praradę daug danties audinio, po endodontinio gydymo, kai atstatyti defektą plomba tampa nebeįmanoma. Vainikėliai yra kaip  kepurėlė, dengia visą dantį ir jį sustiprina.

 

 

 

Dantų tilteliai- reikalingi netekus vieno ar kelių dantų, kai šalia esantys dantys gali būti panaudoti kaip atrama, siekiant uždaryti atsiradusį tarpą burnoje. Tokiu būdu gretimi dantys yra šlifuojami, jei defektas atstatomas praėjus daug laiko po danties netekimo kartais gretimiems dantims reikia atlikti endodontinį gydymą- pašalinti nervus, pagal situaciją ir sąkandžio ypatumus- taip atkurti galima 1- 2- 3, o kartais ir daugiau prarastų dantų.

 

 

Dantų įklotai, užklotai- tai mažesnės nei vainikėlis apimties restauracija, yra naudojami kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, bet yra išlikę pakankamai sveikų danties audinių. Tai mažiau invazyvus metodas, nei vainikėlis, tačiau taikomas tik esant pakankamai sveikų danties audinių.

 

 

Laminatės– ploni keramikiniai lakšteliai, tvirtinami prie priekinių dantų paviršių, siekiant maksimaliai pagerinti estetinį vaizdą, minimaliai šlifuojant danties paviršių ir išsaugant daug sveiko danties audinio, tai estetiška restauracija

 


Estetinis protezavimas- tai protezavimas priekinių dantų srityje, kuris reikalauja ypatingo tikslumo ir estetiniai reikalavimai dirbant šioje srityje yra gerokai didesni, nei protezuojant šoninius ar krūminius dantis. Estetiniam protezavimui paprastai parenkamos ir kitos protezavimo medžiagos.

Priekinių dantų srityje siūlomas estetinis protezavimas gali būti atliekamas laminatėmis, metalo ir bemetale keramika.


Metalo keramika: tokių protezų pagrindą sudaro metalas, todėl vainikėliai yra nepralaidūs šviesai ir dantis atrodo nevisai natūraliai. Be to, naktiniame klube, šviečiant neoninei šviesai, metalo keramikos vainikėlio vietoje atrodo, kad nėra danties. Metalo sąlytis su burnos gleivinės audiniais dažnai sukelia spalvos pakitimus („mėlynas dantenų kraštas“).
Žmonėms, kuriems rūpi ypatinga estetika, metalo keramika priekinių dantų srityje nerekomenduojama,tačiau tokia restauracija puikiai tarnauja galinių dantų srityje.
Bemetalė keramika: yra laidi šviesai, dantys atrodo ypač natūraliai. Bemetalės keramikos pagrindą gali sudaryti aliuminio arba cirkonio oksidas. Šios modernios medžiagos pasižymi savybėmis, labai artimomis natūralaus danties audiniams: tiek estetinėmis (spalva, skaidrumas), tiek fiziko-cheminėmis (tvirtumas, atsparumas nusidėvėjimui, reakcija į temperatūros pokyčius).

 

Metalo keramikos vainikėlio pralaidumas šviesai

Bemetalės keramikos vainikėlio pralaidumas šviesai


Iš šių dienų odontologijos metalas palaipsniui išstumiamas dėl nepakankamos estetikos, dantenų problemų. Todėl cirkonio oksido bemetalės keramikos protezus renkasi šimtai tūkstančių sveikatos ir geros išvaizdos siekiančių žmonių!

 

Klinikoje dantų protezavimas atliekamas naudojant tik pačias geriausias ir laiko patikrintas
medžiagas!

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.