Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas – tai netinkamos dantų padėties (susigrūdę, kreivi ar pernelyg atitolę vienas nuo kito dantys) bei netaisyklingo sąkandžio koregavimas. Ortodontinis gydymas gali būti taikomas įvairaus amžiaus pacientams, bet dažniausiai atliekamas paaugliams.
Svarbiausia- tinkamai parinkti gydymo būdą bei priemones, atsižvelgiant į tokius kriterijus kaip: paciento burnos ertmės būklė, amžius, poreikiai ir galimybės.

Kodėl verta gydytis ortodontiškai?

Ortodontinio gydymo metu ne tik sukuriama graži šypsena, koreguojamas netaisyklingas sukandimas, bet ir atstatomos sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijos, pagerinama veido estetika bei paciento psichologinė būsena. Lygūs dantys yra lengviau valomi, todėl sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo tikimybė, o tai ilgina dantų tarnavimo laiką.

Kada pradėti ortodontinį gydymą?

Ortodontiniam gydymui amžiaus apribojimų nėra. Dažniausiai jis taikomas vaikams ir paaugliams, nes aktyvaus augimo periodu lengviausia ir efektyviausia pasiekti norimų rezultatų. Pirmasis apsilankymas pas gydytoją ortodontą rekomenduojamas 7 metų vaikams. Šio vizito metu gydytojas įvertina ortodontinio gydymo poreikį, gali pastebėti dantų dygimo ir kaitos netikslumus, žandikaulių augimo sutrikimus, numatyti galimą dantų susigrūdimą ateityje. Ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingo ir ilgo gydymo ateityje. Suaugusiems žmonėms ortodontinis gydymas dažniausiai atliekamas dėl estetinių priežasčių arba kaip paruošiamasis gydymas prieš protezavimą.

Požymiai, galintys parodyti ortodontinio gydymo reikalingumą:

  • Piršto čiulpimas;
  • Per anksti arba per vėlai prarasti pieniniai dantys;
  • Dantų susigrūdimas;
  • Kreivi ar ne vietoje išdygę dantys;
  • Kvėpavimas per burną;
  • Asimetriškas veidas;
  • Žiojantis apatinis žandikaulis nukrypsta į šoną;
  • Vaikas sunkiai kramto;
  • Sukandus dantis, tarp viršutinio ir apatinio žandikaulių matomas tarpas;
  • Dantys pastoviai sukanda žandą arba kanda į gomurį.

 

Ortodontinio gydymo būdai

1. Ortodontinės plokštelės ir funkciniai aparatai

  • Plokštelės – nuimami ortodontiniai aparatai, kurie taikomi gomurio plėtimui, vietos nuolatiniams dantims formavimui, pavienių dantų padėties korekcijai.

 

  • Funkciniai aparatai – nuimami ortodontiniai aparatai, skirti netaisyklingo sąkandžio korekcijai. Paprastai susideda iš dviejų plokštelių su specialiomis okliuzinėmis plokštumomis, kurios priverčia apatinį žandikaulį pastumti į priekį ir taip modifikuoja jo augimą. Šis gydymo metodas taikomas aktyvaus augimo metu ( apie 9-13 metus ).

 


2. Breketai – veiksmingiausias ortodontinio gydymo metodas. Tai nenuimami ortodontiniai aparatai, kurie klijuojami prie danties paviršiaus ir sujungiami metaline vielute.

  • Metaliniai breketai – dažniausiai naudojama breketų rūšis. Naujos kartos metaliniai breketai yra mažesni, žemo profilio, todėl patogūs pacientui.

 

  • Beligatūriniai breketai – tai metaliniai breketai, kurie turi specialų užraktą. Jo dėka vielutė nėra prispaudžiama kaip įprastai, sistemoje sumažėja trintis, todėl dantys juda greičiau ir yra veikiami mažesnės jėgos. Jie taip pat higieniškesni ir sukelia mažesnį diskomfortą pacientui.

 

 

    • Estetiniai breketai:
    • Keramikiniai – pagaminti iš keramikos, todėl estetiškesni. Jie gali būti tvirtinami ant visų dantų arba tik ant priekinių, siekiant geresnio estetinio vaizdo.
  • Safyriniai – skaidrūs dantų breketai, kurie atspindi natūralią dantų spalvą, todėl praktiškai yra nepastebimi.

 

 

3. Profilaktiniai aparatai – naudojami per anksti netekus pieninių dantų, kad būtų galima išlaikyti vietą vėliau dygstantiems nuolatiniams dantims. Taip pat yra aparatų, kurie koreguoja nepageidaujamus paciento įpročius – netaisyklingą kvėpavimą, rijimą, piršto čiulpimą. Profilaktinių aparatų naudojimas gali padėti išvengti sudėtingo ortodontinio gydymo ateityje.


4. Retenciniai aparatai. Retencinis (palaikomasis) periodas yra labai svarbus ortodontinio gydymo etapas, kurio metu dantys įsitvirtina naujose padėtyse. Jis atliekamas po aktyvaus ortodontinio gydymo; aparatai gali būti fiksuoti arba nuimami. Paprastai nešiojami naktimis iki aktyvaus augimo pabaigos.


5. Ortodontinis mini-implantas – tai laikinai kaule įtvirtinamas labai mažas implantas, kuris tarnauja kaip papildoma atrama breketams ar kitiems ortodontiniams aparatams.

 

 

 


Ar ortodontinis gydymas yra skausmingas?

Po aparatų aktyvavimo dantys gali būti jautresni 1-3 dienas, po to visi nemalonūs pojūčiai praeina ir netrikdo kasdienės veiklos.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas vidutiniškai trunka 18 - 24 mėnesius. Gydymo trukmė priklauso nuo pradinės situacijos sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos, paciento bendradarbiavimo. Nesilaikant gydytojo ortodonto nurodymų – gydymo laikas ilgėja.

Ortodontinio gydymo eiga

Gydymą atlieka aparatai (breketai ar plokštelės), o gydytojas ortodontas prižiūri ar visa eiga teisinga.
Kontroliniai vizitai skiriami kas 4-8 savaites. Jų metu gydytojas ortodontas stebi dantų ir sąkandžio pokyčius, įvertina gydymo efektyvumą, koreguoja ir aktyvuoja ortodontinius aparatus. Pakartotinių vizitų metu taip pat vertinami paciento burnos higienos įgūdžiai, jei reikia – skiriamos profesionalios burnos higienos procedūros.

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.