Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Retenciniai aparatai

Po aktyvaus ortodontinio gydymo pacientas turi nešioti retencinius aparatus. Dažniausiai tai neaktyvūs išimami plokšteliniai aparatai arba skaidrios kapos. Retencija yra paskutinė ortodontinio gydymo stadija, kurios metu dantys yra užlaikomi naujoje pozicijoje, persitvarko ir prisitaiko kaulas, periodonto raščiai, dantenų skaidulos bei minkštieji lūpų ir skruostų audiniai. Paprastai retencinius aparatus reikia nešioti ištisai vienerius metus, o po to nešiojimo laiką sumažinti iki nešiojimo naktimis dar 1- 2 metus. Kartais tenka prie dantų iš vidinės pusės priklijuoti retencinę vielutę visam gyvenimui, kad dantys nesusigrūstų.
Nenešiojant retencinių aparatų pagal gydytojo nurodymus dantys vėl gali pakeisti savo padėtį ir gydymą gali tekti kartoti.
Tačiau laikui bėgant burnoje vyksta pokyčiai nepriklausomai nuo mūsų. Pvz., vyresniame amžiuje apatiniai kandžiai gali šiek tiek susigrūsti, nepriklausomai nuo to ar buvo gydyti ortodontiškai ar ne. Būtent todėl, mes rekomenduojame nešioti retencines plokšteles kiek galima ilgiau, kartais net visą gyvenimą.

Ar skauda nešiojant retencinius aparatus?
Dantys gali būti jautroki pirmas dienas po aparato įdėjimo. Taip pat pirmąjį nešiojimo mėnesį galite šiek tiek švepluoti. Jeigu jaučiate, kad aparatas pradėjo spausti ar trinti, būtinai kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją. Gali tekti šiek tiek pakoreguoti aparatą.

Kaip prižiūrėti aparatą?
Su aparatu negalima valgyti, nes aparatas gali sulūžti. Kai aparatą išimamte būtinai įdėkite į specialią apsauginę dežutę.
Ryte ir vakare valantis dantis, aparatą išimkite ir labai gerai nuvalykite pasta ir šepetėliu. Ortodontiniam aparatui valyti gali būti naudojamas toks pat šepetėlis ir dantų pasta, kaip ir dantims valyti. Tačiau higienos požiūriu retencinio aparato valymui patartina naudoti atskirą paprastą papildomą šepetėlį- su keliolikos ir kelių pluoštų šereliais skirtingose galvutės pusėse.
Sunkiai pasiekiamoms aparato sritims valyti galima naudoti ir mažesnio ar didesnio skersmens tarpdančių šepetėlius. Svarbu, kad visi aparato paviršiai būtų kruopščiai nuvalyti. Išvalius, aparatą ir šepetėlius reikia nuplauti stipria tekančio šalto ar šilto vandens srove.
Galite vaistinėse įsigyti specialių valymo ir dezinfekavimo priemonių.

Kaip prižiūrėti retencinę vielutę?
Nešiojant tokius aparatus turi būti gera burnos higiena, nes tose vietose kur yra pritvirtinta vielutė yra palankios sąlygos kauptis apnašui, ilgą laiką neišvalius susidarys akmenys. Dantų akmenys- pagrindinė gingvito ir periodontito priežastis.
Todėl reika dantis valyti 3- 4 kartus per dieną, po kiekvieno valgio ir prieš miegą. Minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta su fluoru nuvalyti visus dantų paviršius, nepamiršti ir liežuvio.
Nešiojant retencinius aparatus šepetėlis greičiau dėvisi, todėl jį reikėtų keisti kas 1- 2 mėnesius.
Tarpdančius valykite tarpdančių siūlu arba/ ir tarpdančių šepetėliu, kurių yra įvairių dydžių.
Kas keturis mėnesius lankykitės pas burnos higienistą, kad atliktų profesionalią burnos higienos procedūrą.   

Ką daryti, jei aparatas sulūžo?
Patys aparato nesistenkite sutaisyti, o kuo greičiau skambinkite savo ortodontui.

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.